2019 GIRLS OIL BOWL  BASKETBALL ROSTERS

WEST-TEXAS TEAM

4 Claire Hemmi, 5-8, F, Windthorst (Midwestern State University)

4 Alyssa Waggoner, 5-9, F/P,  Electra (Undecided)

5 Arryn Eli, 5-3, G, Newcastle (Texas A&M-Texarkana)

5 Drenea Singleton, 5-9, G, Wichita Falls (Undecided)

11 FreeDom Morris, 5-11, F, Bellevue (West Texas A&M University)

11 Alexa Daniel, 5-6, PGuard, Electra (Midwestern State University)

15 Nicole Martinez, 5-4,  G, Newcastle (University of North Texas)

20 Jordan Garvin, 5-7, F, Quanah (South Plains College)

21 Kincaid Johnson, 5-7, F, Nocona (Texas Tech)

35 Naphtali Bateman, 5-2, G, Wichita Christian (Southwestern University)

Coach:
Doug Hunt (Seymour)

EAST-TEXAS TEAM

1 Kristina Diaz, 5-7, G, Iowa Park (Undecided)

2 Kalico Burks, 5-5, F, Henrietta (Texas Tech University)

2 Ambri Harrigal, 5-8.5, Post, Holliday (Midwestern State University)

2 Kaegan Shuck, 5-1, G, Iowa Park (Midwestern State University)

3 Lyndzie Disbrow, 5-6, G, Vernon (South Plains College)

11 Patience Murphy, 5-8, G, Hirschi (Undecided)

15 Ellen Parkey, 5-9, Post, Notre Dame (University of St. Thomas)

20 Leah Plaster, 5-10, Post, Jacksboro (University of North Texas)

21 Jae Montgomery, 5-9, G, Olney (Tarleton State University)

22 Jordan Nichols, 5-6, G, Jacksboro (Weatherford College)

25 Eternity Jackson, 5-5, G, Burkburnett (Midwestern State University)

32 Lauren Hager, 5-7,   , Vernon (West Texas A&M)

Coach:
KraTaura Buckner (Wichita Falls)

2019 BOYS OIL BOWL  BASKETBALL ROSTERS

WEST-TEXAS TEAM

1  Preston Tabor, 6-2, G, Graford (University of Texas-Permian Basin)

2 Austin Cantrell, 5-8, G, Santo (Weatherford College)

3 Chase Borchardt, 5-10, G, Holliday (Undecided)

3 Ben Moffat, 6-9, F, Rider (Rice University)

4 Juan Espinal, Jr., 5-10, G, Benjamin (Midwestern State University)

11 J.T. Boyd, 5-8, G, Quanah (Vernon College)

12 Tyler Caswell, 6-7, G, Rider (Lubbock Christian)

14 Tyler Reeves, 5-11, G, Vernon (Southwestern Christian University)

20 Jalen Terry, 6-1, G, Olney (Undecided)

33 Jacob Wilhelm, 6-3, Post, Archer City (Texas Tech)

Coach:
Cliff McGuire (Wichita Falls)

EAST-TEXAS TEAM

1  Rowdy Waters, 6-3, F, Nocona (Undecided)

1 Tanner Parish, 6-5, F, Gold-Burg (Undecided)

3 Austin Dishman, 6-6, G, Wichita Falls (Midwestern State University)

3 Mason Marchman, 5-10, G, Henrietta (Midwestern State University)

4 Kane Tamplin, 5-10, G, Muenster (Undecided)

11  Qua Easter, 6-5, Post-F-G, Hirschi (Undecided)

14  Justin Franklin, 6-0, G, Bowie (Blinn College)

20 KenDarious Horton, 5-10, G, Burkburnett (Undecided)

23 Cameron Mason, 6-4, F, Graham (Undecided)

24 Kobe Graham, 6-0, G, Wichita Falls (Undecided)

33  Daniel Mosley, 6-5, F, Bowie (Undecided)

Coach:
Lynn Cook (Muenster)