OIL BOWL BASKETBALL CLASSIC
(Boys and Girls)

======================

1998 

EAST TEXAS ALL-STARS (Boys)

4   Jody Brannon, 6-1, Vernon (Western Oklahhoma Jr)
5   Eric Potter, 6-6, Cleburne ( Texas A&M Kingsville
11 Reggie Minnieweather, 6-3, Dallas Skyline (UT – San Antonio)
14 Dominic Davis, 5-11, Wichita Falls (Hardin-Simmons)
21 D. J. Reaves, 6-0, Burkburnett (Tarleton State)
23 Daren Rodriguez, 6-1, Wylie (Undecided)
32 Kirby Lemons, 6-1, Midland (Undecided)
34 Drew Wallace, 6-6, Cleburne (Utah Valley State)
44 Denny Berend, 6-6, Graham
55 Andy Ellis, 6-10, Lamesa (Texas Tech)

COACH:  Ken Cook, Southlake Carroll High School

WEST TEXAS ALL STARS (BOYS)

00 Chris Arledge, 6-4, Krum (Jacksonville)
3    Ricky Osborne, 6-1, Wichita Falls Hirschi (Undecided)
5   Chris Davis, 6-5, Kimball (North Texas)
10 Tim Lightfoot, 6-4, Everman (New Mexico)
13 Greg Harrington, 6-2, Newman Smith (Tulsa)
25 Kerry Persick, 5-22, Wichita Falls Rider (Texas Tech)
41 John Flippen, 7-1, Evant (Baylor)
44 Eric Hare, 6-6, McKinney (UC/Santa Barbara)
52 Dustin Fitzner, 6-5, Bowie (UT Arlington)
55 Brian Brookhart, 6-9, Corwley (TCU)

COACH:  Gene phillips, Azle High School

===============================

 WEST TEXAS ALL-STARS (GIRLS)

11 Natash Lampkin, 5-8 Guard, Arkington Martin (Austin College)
13 Harmoni Webb, 5-6 Guard-Forward, Bowie (Undecided)
15 Kim Dixon, 5-7 Guard, Wichita Falls Hirschi (Baylor)
21 Katherine Chamblee, 5-7 Guard, Denton (Kilgore JC)
23 Kristi Phillips, 5-7 Guard, Azle (Texas A&M)
25 Mindy Norman, 5-7 Guard, Canyon Randall
31 Mindy Brown, 5-8 Guard, Godley (Midwestern State)
33 Colleen Foley, 5-11 Post, Wichita Falls Notre Dame (TCU)
35 Dana Davis, 5-11 Forward-Post, Burkburnett (Clarendon JC)
41 Morgan Moylan, 6-0 Forward-Post, Granbury (SW Texas)
43 Joanna Parker, 5-9 Guard, Wichita Falls High (Texas Tech)
44 Dana Godfrey, 6-0 Forward, Duncanville (Texas)

COACH:  Joe Golding, Wichita Falls High School

 EAST TEXAS ALL-STARS (GIRLS)

10 Brandie Allgood, 5-8 Guard, Holliday (Undecided)
12 Donna Gilbert, 5-6 Post-Forward, Brock (Tarleton State)
14 Robin Walter, 6-2 Post, Azle (Hardin Simmons)
20 Wendy Bridwell, 5-11 Post-Forward, Iowa Park (USAO)
22 Destiny Boquist, 5-6 Forward, Texas High (Texarkana  College)
24 Shea Kester, 5-9 Guard, Weatherford (Undecided)
30 Kiley Workman, 5-8 Guard-Forward, Wichita Falls Rider (Western Ok State)
32 Kara Strealy, 5-7 Guard-Forward, Olney (Texas A&M)
34 Amanda Pless, 6-0 Forward, Whitehouse (Panola JC)
40 Christie Derzapf, 6-0 Guard-Post, Henrietta (Southeastern OK)
42 Kaara Stewart, 6-0 Post-Forward, Crandall (Texas A&M)
44 Quinn Tedder, 6-1, Post-Forward, Lindale (TCU)

COACH:  Steve McIlhaney, Wichita Falls Rider

=====================================