OIL BOWL BASKETBALL CLASSIC
(Boys and Girls)
======================

2004

TEXAS ALL-STARS (Boys)

3  Andrew Frohman, 5-8, P-G, Colleyville Heritage (Undecided)
14 Roderick Adams, 6-1, G, Cedar Hill (Texas State)
20 Terrance Willis, 6-3, F-P, Wichita Falls High School (Undecided)
23 Jacob Joiner, 6-2, P-G, Bridgeport (North Lake College)
30 Anthony Montoya, 5-11, G, City View (Undecided)
32 Kellen Allen, 6-7, F, Mansfield Summit (Long Island)
34 Zach Weismann, 6-4, F, Richardson Pearce (Claremont McKenna College)
51 Mark Phillips, 6-4, F, Azle (Collin County Community College)
55 Clarke Hale, 6-3, G, Azle (Louisiana Tech)

COACH:  John Guice, Midway
ASSISTANT COACH:  Jeff Guice, Brodgeport
ASSISTANT COACH: Jim Cain, Bridgeport

 

OKLAHOMA ALL STARS (BOYS)

2   Nolan Richardson IV, 6-2, G, Tulsa Central (Undecided)
3   Shane Hansen, 6-5, G-F, Calumet (NW Oklahoma State)
5   Mike Bontrager, 6-4, G, Tulsa Union (SE Community College)
10 Ananias Hawkins, 6-5, G, Oklahoma City Milwood (Syracuse)
11 Clayton Wrice, 6-6, F, McAlester (Arkansas-Fort Smith)
13 Gerrell Thomas, 6-6, F, OKC Northeast Academy (Redlands Community College)
21 Zelto Anderson, 6-4, F, Ardmore (NE Oklahoma A&M)
22 Marco Gagliardi, 6-4, G, Lawton MacArthur (Seminole State)
24 James Coats, 5-10, G, OKC Southeast (Eastern College)
33 Quincy Williams, 6-7, F, OKC Carl Albert (North Texas)

HEAD COACH: Walter Brewer, OKC Southeast
ASSISTANT COACH:  Lamont Lowe

======================================

 OIL BOWL GIRLS BASKETBALL CLASSIC

TEXAS ALL-STARS (GIRLS)

3   Rachel Butler, 5-6, G, Dallas Loncoln (Hampton University)
11 Kate Eveland, 5-8, P-G, Southlake Carroll (San Diego State)
13 Kendal Reddell, 5-6, G, Stephenville (Tarleton State)
20 Shanika Conaway, 5-5, G, Vefrnon (Hardin-Simmons)
22 Trenisha Williams, 5-7, G, O. D. Wyatt (Oklahoma State)
23 Brooke Endres, 5-11, F, Muenster (Undecided)
24 Meja Daniels, 5-9, G, Keller Fossil Ridge (Howard Payne)
45 Richelle Parks, 5-10, F-P, O.D. Wyatt (UT-San Antonio)
40 Brittni Burks, 5-11, G-F, Archer City (SE Oklahoma)
52 Missy Davis, 5-10, F, Azle (Tarleton State)

HEAD COACH:  Arnold Parker, Boyd
ASSISTANT COACHES:  Brandon Hopkins and Cody Vanover, Boyd

 

 OKLAHOMA ALL-STARS (GIRLS)

3   Kathylene Guin, 5-5 P-G, Guthrie (UT-Pan American)
10 Jamie Forsberg, 5-3, P-G, Jenks (Missouri-Rolla)
11 Nataly Gray, 5-7, G, Stillwater (Undecided)
13 Taleesha Conder, 6-0, F, Alva (Oklahoma State)
15 ReQuecia “Kiki” Stephens, 5-10, F-P, Tulsa Union (Wichita State)
20 Lauran Hart, 5-10, F, Duncan (Southern Nazarene)
22 Cassidy Pillow, 5-10, F, Elgin (Central Oklahoma)
23 Susan Snell, 5-8, F, Kansas (Northeastern State)
32 Mikelle Brown, 5-9, G, Tulsa Edison (Undecided)
33 Amber Hammock, 6-1, F-P, Drumwright (SW Oklahoma State)

HEAD COACH:  Mike Fitts, Lone Grove
ASSISTANT COACH:  Phil Landrum, Rush Springs

=====================================